Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – gdzie zaparkować? 

Blog

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – gdzie zaparkować? 

Parkuj na 24h

Elastyczne parkowanie

cena40 zł

  • Parkowanie na cały dzień
  • Możliwość parkowania na kilka dni
  • Wielokrotny wjazd i wyjazd, elastyczne parkowanie

Muzeum II Wojny Światowej to spotkanie z niesamowitą historią – jedną z najbardziej krwawych bitew w dziejach ludzkości. Wystawy, które w nim zwiedzisz zmuszają do refleksji i nie pozwalają przechodzić obok eksponatów obojętnie. Muzeum znajdziesz w samym sercu Gdańska. Nie martw się o zaparkowanie auta – nieopodal zlokalizowany jest przestronny, podziemny i całodobowy parking!

Wystawa główna w Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej to przede wszystkim wystawa główna (zlokalizowana 14 metrów pod ziemią) tworzona przez trzy bloki narracyjne, które zajmują powierzchnię 5 tysięcy m2:

  • ,,Droga do Wojny”,
  • ,,Groza Wojny”,
  • ,,Długi cień Wojny”.

Robi wrażenie nie tylko z uwagi na poruszaną tematykę, ale także ogrom przestrzeni, który zajmuje. Mamy tu do czynienia z jedną z największych wystaw spośród wszystkich prezentowanych przez muzea historyczne na naszym globie. Tworzy ona niesamowite spotkanie z historią jednej z najbardziej tragicznych bitew w dziejach ludzkości – II Wojną Światową. Jej genezą, skutkami, ofiarami i sprawcami, bohaterami wojennymi i cywilami, którzy musieli nauczyć się żyć w tej jakże trudnej rzeczywistości. 

Wystawę podzielono na 18 tematycznych sekcji na które składają się niemal 3 tysiące eksponatów i około 260 nowoczesnych stanowisk multimedialnych umożliwiających m.in. przeglądanie archiwalnych fotografii, czy też wysłuchanie świadków tamtejszych wydarzeń. 

Za projekt wystawy odpowiada belgijska pracownia Tempora.

Droga do Wojny

W pierwszym bloku tematycznym przedstawiono genezę wojny. Skupiono się w dużej mierze na ukazaniu sił, które dążyły do obalenia ładu wersalskiego. Blok zakończono obszerną prezentacją niemieckiej i sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. Ukazano m.in. niemieckie zbrodnie na polskich i żydowskich cywilach, mordy jeńców wojennych i bombardowanie miast. 

Groza Wojny

W tej części będziesz miał okazję spojrzeć na wojnę oczami zwykłych ludzi. Prześledzisz losy jeńców, więźniów obozów koncentracyjnych, kobiet, dzieci, mężczyzn, przymusowych robotników i wielu innych osób. Przedstawiono je w bardzo przystępny i chwytający za serce sposób.

W tej części ukazano również zbrodnie niemieckie, które dokonywano na elitach społecznych oraz inteligencji polskiej od jesieni 1939 roku. Ukazano także te sowieckie, w tym między innymi zamordowanie polskich policjantów i oficerów w 1940 roku.

Niezwykle ważnym elementem jest także ekspozycja w której przedstawiono działania Polskiego Państwa Podziemnego. 

Długi cień wojny

Trzecia część łączy w sobie opowieść o zakończeniu działań wojennych z narracją o ich konsekwencji. 

Ekspozycję zamknięto przestrzenią w której scenografia nawiązuje do żelaznej kurtyny. To właśnie ona przez kolejne 45 od zakończenia wojny dzieliła nasz świat na dwa bloki polityczne. Zobaczysz Polskę okaleczoną 6 latami zbrojnych walk. 

Muzeum II wojny światowej – najważniejsze informacje

Muzeum II Wojny Światowej znajdziesz w Gdańsku – przy placu Władysława Bartoszewskiego 1. Nie zwiedzisz go jedynie w poniedziałki, natomiast we wtorki możesz to zrobić w godzinach 10-16. Od środy do niedzieli wystawy są udostępnione od godziny 10 do 18. 

Co ważne, muzeum znajduje się w sercu miasta. Może być wstępem do zwiedzania jego najważniejszych punktów, w tym Stoczni Gdańskiej. Jest znakomicie skomunikowane ze Śródmieściem i innymi dzielnicami. Zastanawiasz się jednak gdzie zaparkujesz samochód w trakcie poznawania miasta?

Zarezerwuj parking na Wyspie Spichrzów!

Muzeum II Wojny Światowej parking – postaw na Interparking Wyspa Spichrzów

Gdzie zaparkować tanio i bezpiecznie w pobliżu Muzeum II Wojny Światowej? Na Interparking Wyspa Spichrzów! Do Twojej dyspozycji oddano dwa poziomy, które znajdziesz w samym sercu Gdańskiej Starówki. Wszystkie najważniejsze atrakcje są więc w zasięgu ręki! Muzeum II Wojny Światowej parking – nie martw się o bezpieczeństwo swojego samochodu i wolne miejsce. Do dyspozycji masz ich aż 469, w tym 10 przestronnych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdziesz tu również 7 miejsc ładowania samochodów elektrycznych. Parking jest strzeżony i dostępny przez całą dobę – 7 dni w tygodniu. Wjedziesz do niego zarówno od ul. Chmielnej, jak i od ul. Motławskiej.

Pozostałe wpisy:

7 atrakcji Starego Miasta w Gdańsku na weekend

Gdańsk - perła polskiego wybrzeża - zachwyca bogatą historią i niepowtarzalnym klimatem. Stare Miasto, pełne zabytków i urokliwych zakątków, stanowi idealne miejsce na weekendowy wypad. Oto siedem atrakcji, które warto…

Gdańsk Stare Miasto – atrakcje. Co warto zobaczyć?

Gdańsk to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc nad polskim Bałtykiem. Przyciąga turystów niczym magnes - nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok. Zachwyca swoją wyjątkową architekturą, klimatem, jak…

Co zobaczyć w Gdańsku zimą? Poznaj serce Gdańska w zimowej aurze

Gdańsk to jedno z najbardziej fascynujących miast Polski, które ma wiele do zaoferowania turystom, bez względu na porę roku. Gdańska Starówka i atrakcje w jej okolicy pięknie prezentują się bez…